Seminář o rodičovství a partnerství osob stejného pohlaví

V rámci semináře se zabýváme tím, co je to rodina a kdo ji tvoří - a to jak v historické perspektivě, tak při pohledu na modely, které se v naší společnosti vyskytují dnes. Spolu se studujícími se pokusíme definovat homoparentální rodiny (rodiny, kde jsou rodiče stejného pohlaví), kriticky budeme diskutovat to, jaké stereotypy a předpoklady se v diskusi o takových rodinách objevují, jak v tomto kontextu vnímáme pojmy jako sexuální orientace a rodičovství (konkrétně reprodukční možnosti, touha po rodičovství, rodičovské kompetence).

Samozřejmou součástí bude i diskuse nejen o LGBT lidech coby rodičích, ale i o dětech, které mají dvě mámy či dva táty a kterých v Česku odhadujeme na tisíc (jakými cestami děti přicházejí do těchto rodin, včetně tématu adopcí). Cílem semináře je uvědomit si jedinečnost vlastní rodiny a respektovat jinakost ostatních rodin. Optikou naší vlastní rodiny vidíme ostatní, média nám místo rozšiřování naší osobní zkušenosti nabízejí stereotypní (nedosažitelný) ideál. Seminář tak má reflektovat skutečné současné podoby rodin kolem nás.

Seminář je z velké části veden formou prezentace, ale zařazuje do výuky i interaktivní prvky. Ideálně se hodí jako návazný seminář po všeobecném semináři.

Objednejte si seminář na vzdelavani@proudem.cz

 

 

↑ zpět na Duhové vzdělávání